سخنانی از شهید فرزانه افغانستان احمد شاه مسعود

(۱ ) در مورد عشق:-

جهاد در راه خدا. وطن وآزادی ! چه عشقی والاتر از این عشق به خدا عشق به مردم. عشق به آزادی و انسانیت.

تلاش برای رهایی انسان از بندو زنجیر وقتی که انسان چنین عشقی داشته باشدو به پاس آن جان برکف بگذاردو به خاطر صلح و آزادی جهادکندتا انسان به حق طبیعی یعنی به آزادی دست یابد عشق به خودی خود معنی میشود.

(۲ )درمورد حقوق زن:-

 پیش ما زنان و مردان  از نقطه انسانی ارزش برابر دارند هیچیک را نسبت به دیگری برتری نیست در آینده زنان میتوانند تحصیل کنند مینوانند در انتخابات رای دهند و خود را کاندید کنندو در خدمات اجتماعی سهم بگیرند.

(۳) درمورد ذوق و علاقه:-

علاقه زیادی به شعر دارم شعر های حافظ شیرازی مرا مات و مبهوت میکند وقتی به اشعار او گوش فرامیدهم در حیرت فرومیروم بعضی اوقات موسیقی نیز میشنوم

 

(۴) در مورد مواد مخدر:-

 کشت مخدرات و استفاده سو ازان از نظر دین مبین اسلام حرام است و ما پیرو دین خود هستیم اگر مناطق ما را بگویید در مناطق ما نه تنها تریاک نیست بلکه ما سگرت را نیز منع قرار داده ایم.

 

+ نوشته شده توسط عبدالباسط در چهارشنبه ۱۳۸۹/۱۱/۱۳ و ساعت ۱۱:۱ قبل از ظهر |


Powered By
BLOGFA.COM


خداوند در قرآن عظیم الشان میفرماید اذکرونی فاذکروکم و اشکرولی ولا تکفرون {{مرا یاد کنید تا من شمارا یاد کنم و شکر نعمت های راکه به شما داده ام بکنید و کفران نعمت نکنید}} باور کنید هر کس به خداوند تکیه کند پاداشش را میبیند از شما وبلاگ نویسان محترم خواهش میکنم که کوشش کنید تا همیشه یک داعی به راه حق باشید و مطالب غیر اخلاقی را نشر نکنیدکه این خود نوعی جهادی است در مقابل کسانیکه کوشش میکنند تا مسلمانان ساده لوح وساده دل را بفریبند و مذاهب دیگری که بیشک به نفع اسلام نیست به آن دعوت کنند و ما بتوانیم مانعی در مقابل چنین دشمنان خدا باشیم و من الله التوفیق. تشکر